Економіка

Дефіцит бюджету ПФУ становить 7,5 млрд за квартал

Пенсійний фонд

Бюджет Пенсійного фонду на цей рік затверджено з дефіцитом понад 21 мільярд гривень. За три місяці він становить майже третину запланованого.

У першому кварталі 2021 року бюджет Пенсійного фонду України (ПФУ) зведено з дефіцитом у 7,5 мільярда гривень, свідчать дані, опубліковані на сайті ПФУ в понеділок, 5 квітня.

Згідно з наявною інформацією, доходи в січні-березні становили 116,6 мільярда гривень, тоді як витрати – 124,1 мільярда.

Крім того, надходження ПФУ в березні становили 40,1 мільярда гривень, з них 26,2 мільярда – власні доходи, а 13,9 мільярда – кошти з держбюджету.

Читайте також:  У Зеленського озвучили очікування за програму МВФ

При цьому надходження від єдиного соціального внеску (ЄСВ) у березні принесли 23,3 мільярда гривень із запланованих 24 мільярдів.

Водночас за перші три місяці 2021 року цей показник становить 66,2 мільярда гривень, що на 3,3 мільярда менше від очікуваного показника.

На думку експертів, така ситуація з дефіцитом бюджету ПФУ склалася через прискорену індексацію пенсій, яка цього року відбулася не 1 липня, як передбачено, а 1 березня.