Політика

Харківські угоди денонсувати не можна – МЗС

МЗС

Дія договору фіксує порушення Росією своїх зобов’язань через анексію Криму, і це допоможе Україні в судах, вважають у відомстві.

МЗС України виступає проти денонсації Харківських угод. Чому цього не можна робити, розповів речник відомства Олег Ніколенко в коментарі LB.ua в понеділок, 5 квітня.

За його словами, підписаний у 2010 році документ фіксує порушення Росією своїх юридичних зобов’язань на тлі тимчасової окупації Криму.

“Наші аргументи такі: угода фіксує тимчасовий характер базування ЧФ, залишає чинним зобов’язання Росії не мати в його складі ядерної зброї, встановлює загальну чисельність особового складу, кораблів, озброєння та визначає місця тимчасової дислокації, зобов’язує військові формування флоту поважати суверенітет і законодавство України. Порушення положень угоди надає нам додаткові аргументи під час можливого розгляду в міжнародних судах питань залучення Росії до відповідальності і компенсації збитків за окупацію Криму”, – розповів Ніколенко.

Читайте також:  Зеленський оцінив відносини України і США

Дипломат нагадав, що за розміщення в Криму Чорноморського флоту Росія несе перед Україною і фінансові зобов’язання. А ігнорування взаємних розрахунків створює підстави для боргових позовів.

“Українська сторона проводить системну роботу для відновлення порушених прав України. Повернемося також і до питань реституції, зокрема, за договором про ЧФ РФ”, – заявив він.