Технології

5G дозволяє заряджати гаджети з повітря

5G

Команда інженерів з Технологічного інституту Джорджії створила технологію бездротової зарядки на основі мобільних мереж п’ятого покоління. Приймальна антена має розмір не більше гральної карти і здатна забезпечити енергією всілякі датчики, збираючи її буквально з повітря.

Мова йде про першу випрямної антени, яка збирає електромагнітну енергію, перебуваючи в зоні покриття мереж 5G. Пристрій розміром з гральну карту може бути надруковано на 3D-принтері, а генерованої енергії вистачає для живлення невеликих електронних пристроїв інтернету речей (IoT).

Читайте також:  Найшвидші SSD 2021-го за версією популярного бенчмарка

В даний час для підтримки роботи IoT-пристроїв потрібні акумулятори, що знижує їх мініатюризацію. Нова технологія заснована на лінзі Ротмана, яку найчастіше використовують в системах радіолокаційного спостереження. В даному випадку пристосування дозволило створити гнучку систему збору енергії, що не залежить від напрямку. При цьому дослідникам вдалося підвищити вихідну потужність приймача в 21 разів без шкоди для зони збору сигналу.

Існуючий прототип здатний збирати близько 6 мікроватт на відстані близько 180 метрів від джерела 5g. цього буде достатньо для декількох датчиків, щоб підтримувати постійне живлення, повністю відмовившись від вбудованого акумулятора. Крім того, антена залишається працездатною навіть після згинання, що відкриває перспективи її використання в носяться пристроях.

Читайте також:  Facebook, Instagram і YouTube увійшли в топ «шпигунських» iOS-додатків

“Справа в тому, що 5G буде скрізь, особливо в міських районах. Ви можете прибрати мільйони або десятки мільйонів батарей з бездротових датчиків”, – пояснюють вчені.

Джерело: newswise.com