Технології

Рослини навчилися просити воду і поживні речовини

InnerTomato

Американський стартап представив цікаву розробку в сфері генетично модифікованих сільськогосподарських культур. Завдяки новій технології рослини отримали можливість сигналізувати про нестачу вологи або інші проблеми.

Дослідники з каліфорнійської компанії InnerPlant вже володіють досвідом створення генетично модифікованих рослин. Першим продуктом став InnerTomato, на черзі соя та інші сільськогосподарські культури. Технологія заснована на виробленні флуоресцентних білків. Вони сигналізують про проблеми, що дозволяє фермерам вчасно вжити заходів, підвищивши тим самим врожайність культури.

Читайте також:  Xiaomi Mi Band 6 на першому реальному знімку

Найчастіше полив, прополка і добриво посівів проходять згідно з тим чи іншим графіком. Це знижує ефективність кожної з проведених процедур, оскільки в конкретний момент рослини можуть не потребувати догляду. Мало того, в навколишнє середовище викидаються тонни хімічних добрив, що не тільки шкодить природі, але і призводить до додаткових розтрат. А ось генетично модифіковані рослини InnerPlant здатні дати знати фермерам про свої потреби.

InnerTomato

Коли рослини знаходяться на самих ранніх стадіях стресу, то виробляють флуоресцентні білки. Їх можна відстежувати з супутника, визначаючи за кольорами конкретну потребу посівів. Це може бути нестача води, поява небезпечних патогенів або дефіцит поживних речовин. Розробка дорога, проте дослідники впевнені в перспективності технології.

Читайте також:  Установка Android-додатків з Google Play стане швидше

Однією з негативних сторін може бути зменшення зростання через підвищену витрату енергії під час виділення флуоресцентних білків. Представники InnerPlant запевняють, що цього вдасться уникнути за рахунок того, що подібна активність буде спостерігатися тільки в момент виникнення у посівів проблем. Дослідники сподіваються, що перші модифіковані культури потраплять фермерам вже в 2021 році.

Джерело: Newatlas