Статті

Visa і Mastercard – в чому відмінність?

Visa & Mastercard

Будь-хто, хто хоч раз тримав в руках платіжну карту, напевно знає назви Visa і Mastercard. Ці компанії домінують у світі платіжних карт, надаючи клієнтам можливості оплати і різні вигідні пропозиції. Але чим саме відрізняються карти двох компаній?

І Visa, і Mastercard є компаніями, заснованими в США в 60-70-х роках минулого століття; сьогодні у кожної з них є своя гігантська глобальна мережа платежів, в яку входять банкомати і розрахункові термінали.

По суті, обидві ці компанії займаються забезпеченням того, щоб карти, на яких розміщений їх логотип, працювали без затримки по всьому світу. Платіжна мережа кожної компанії налічує близько 30 мільйонів продавців, тому в даний час магазини вкрай рідко не приймають будь-яку з цих карт.

Вони не єдині в своєму роді-є ще такі компанії, як American Express, Discovery та ін., Але їх мережі набагато менше, ніж у Visa і Mastercard.

Більше подібностей, ніж відмінностей

Потрібно мати на увазі, що Visa і Mastercard самі не випускають власні карти. Це роблять банки. В результаті банки можуть вибирати, з якими компаніями співпрацювати, а також погоджувати різні умови і програми переваг.

Карти обох компаній підходять для розрахунків і зняття грошей з банкомату, але можуть відрізнятися, наприклад, платою за користування карткою або розміром відсотків, якщо Ви користуєтеся кредитною карткою.

Так само те, якими будуть річна вартість користування карткою, відсотки за кредитом і додаткові переваги, що надаються карткою — наприклад, знижки на покупки або на інші банківські послуги, можливість створити власний дизайн картки та ін., — залежить від установи, що видала Visa або Mastercard, тобто від банку. Саме тому Mastercard в одному банку може відрізнятися від Mastercard, виданої іншим банком.

Пропоновані бонуси

Компанії конкурують між собою, тому кожна пропонує свої бонуси, які користувач може отримати додатково до привілеїв, пропонованих банком. Ці бонуси працюють глобально в мережі конкретної компанії.

*На правах реклами