Технології

Коронавірус навчилися діагностувати по голосу

VocalisCheck

Ізраїльська компанія Vocalis Health продемонструвала роботу інструменту для діагностики коронавірусу. Правда, робить він це незвичайним способом. Для проходження тесту досить просто записати голосове повідомлення, а точність визначення перевищує 80%.

Vocalis Health здобула популярність завдяки розробці програмного забезпечення для систем на основі штучного інтелекту і машинного навчання.

Черговим продуктом компанії став алгоритм VocalisCheck, що дозволяє виявляти наявність у пацієнта коронавірусу на основі голосових біомаркерів. Точних даних щодо роботи методики немає, але дослідники заявляють, що скринінг проходить на основі аналізу 512 ознак наявності хвороби.

Читайте також:  Ровер Perseverance добув кисень з атмосфери Марса

VocalisCheck вже довів свою ефективність в результаті тестування на 2000 добровольцях. Окремо зазначається, що багато з них розмовляли різними мовами, що не впливає на роботу методики. В ході експерименту вдалося з’ясувати, що точність діагностики становить 81,2%.

Незважаючи на настільки вражаючі результати, представники Vocalis Health не поспішають виводити свій продукт на ринок. На їхню думку, потрібні додаткові дослідження, в тому числі за участю всіх зацікавлених сторін. У перспективі на основі технології можна створити додаток для смартфонів, що дозволяє проводити первинну діагностику без звернення до лікарні.

Джерело: NDTV