Політика

ЄБРР озвучив пріоритети в Україні

ЄБРР

В Україні реально досягти показника в один мільярд євро інвестицій банку на рік, вважає віце-президент ЄБРР.

Віце-президент ЄБРР Алан Пійу заявив, що Україна входить у ТОП-3 країн з максимальною присутністю Європейського банку реконструкції та розвитку, який має свою стратегію і пріоритети у співпраці з Києвом. Про це, Пійу розповів журналу НВ.

За його словами, у жовтні 2020 року акціонери банку схвалили нову середньострокову стратегію на 2021-2025 роки, за якою інвестиції в приватний сектор повинні складати 75% щорічного обсягу нових операцій банку, що “є досить високим рівнем”.

Читайте також:  Зеленський підписав закон про колекторів

Також, Алан Пійу виділив три важливі пріоритети щодо України: зелені проекти, до 2025-го вони повинні складати мінімум половину всього того, чим займається банк; цифровізація; особлива увага на рівність економічних можливостей.

“Україна разом з Туреччиною і Єгиптом – у трійці країн з максимальною присутністю ЄБРР. Ми не використовуємо підхід в дусі “ми повинні щороку проінвестувати певну кількість грошей”. Ми орієнтуємося на попит як приватного, так і державного сектору. В Україні реально досягти показника в 1 млрд євро інвестицій нашого банку на рік. Саме таких цифр ми хочемо досягти у 2021-му”, – підсумував віце-президент ЄБРР.