Технології

На початку квітня NASA проведе перший запуск вертольота Ingenuity на Марсі

Ingenuity

Як повідомляє NASA, вертоліт Ingenuity здійснить свій перший політ на Червоній Планеті 8 квітня. Агентство не заперечує, що запуск може відбутися пізніше, якщо погодні умови будуть несприятливими.

Запуск цього маленького вертольота-технологічне досягнення світового рівня. Раніше жоден гвинтовий апарат не літав за межами Землі. Якщо все пройде добре, ця подія змінить швидкість вивчення Марса та інших планет.

Складність даної операції полягає в тому, що для тривалих польотів вертоліт повинен бути повністю незалежним. В умовах Марса зробити це досить складно, так як температура на планеті вночі падає до -90°C, це може привести до замерзання електроніки.

Читайте також:  Слух: в Android з'явиться технологія об'ємного звучання Sony

Апарат, оснащений сонячними панелями, повинен отримувати і накопичувати достатньо енергії, щоб підтримувати тепло вночі. А оскільки Марс отримує тільки половину сонячного світла Землі, вчені побоюються, що Ingenuity може не впоратися із завданням, хоча всі системи пристрою були ретельно перевірена на Землі.

Зараз Ingenuity отримує живлення від марсохода Perseverance, на якому апарат і прибув на Марс. “Після того, як Perseverance розгорне Ingenuity на поверхні Марса, вертоліт матиме вікно в 30 марсіанських днів для льотних випробувань. Якщо Ingenuity вдасться злетіти і зависнути під час свого першого польоту, вже буде досягнуто більше 90% цілей проекту. Якщо гвинтокрила машина успішно приземлиться і залишиться працездатною, можна буде зробити ще чотири зльоту”, — повідомляє NASA.

Читайте також:  Інсайдер: LG наостанок випустить смартфон з «перископом»

Висота першого польоту складе три метри, а тривалість всього 30 секунд. Керівник польотами Ingenuity Ховард Гріп сказав, що наступні злети будуть мати висоту до п’яти метрів. Якщо всі польоти пройдуть за планом, Perseverance зможе почати свою основну роботу-пошук ознак марсіанського життя і збір зразків для повернення їх на Землю.