Авто

Geely показала перший електрокар марки Zeekr, який буде конкурувати з Tesla

Zeekr 001

Про китайську марку Zeekr, новий суббренд Geely, стало відомо менше місяця тому, а компанія вже розсекретила свою першу серійну модель, повнорозмірний електричний універсал з індексом 001. Ним виявився злегка доопрацьований прототип Lynk&Co Zero, який дебютував ще у вересні 2020 року.

Китайці стверджують, що Zero спочатку готували для марки Zeekr, і навіть зашифрували в назві прототипу натяк на це: перші дві букви назв марки і моделі збігаються. Ze, пояснили в Geely, це скорочення від “зеро» («нуль»), E — від “electric”, що вказує лінійку електрокарів, а Kr — хімічний елемент криптон, інертний одноатомний газ.

Читайте також:  У Nissan з'явиться новий електрокар розміром з Juke

Zeekr 001

Фото: Twitter.com/GeelyGroup

Zeekr 001 досягає в довжину 4,95 метра, а колісна база становить майже три метри. Відомо, що в основі моделі лежить платформа Sustainable Experience Architecture (SEA), на одному заряді батареї електрокар проїжджає до 700 кілометрів, а з місця до «сотні» розганяється за чотири секунди.

Zeekr 001

Більше подробиць з’явиться 15 квітня, коли відбудеться офіційна прем’єра Zeekr 001.

Таким чином, в портфелі Geely виявилося відразу дві преміальні марки, Lynk&Co і Zeekr, проте вони будуть присутні в різних сегментах: перший буде випускати гібриди, а другий — електрокари, які покликані скласти конкуренцію моделям Tesla.

Читайте також:  Китайці встановлюють камеру в електрокари Tesla, яка знімає педалі. І ось навіщо

Джерело: Twitter.com/GeelyGroup