Річард Фрейман

Секретний алгоритм навчання від Річарда Фейнмана

Американський фізик Річард Фейнман, один із творців квантової електродинаміки і лауреат Нобелівської премії, розробив формулу навчання, яку пізніше назвали технікою Фейнмана. Чотири простих кроки допоможуть вчитися новому швидше і продуктивніше.

Крок перший. Навчіть цього дитину

Візьміть аркуш паперу і напишіть зверху, чого ви хочете навчитися. Напишіть все, що ви знаєте про предмет, але так, як ніби плануєте навчити цього дитину, просту восьмирічку.

Багато дорослих прагнуть використовувати заплутані слова і жаргон, щоб приховати прогалини в знаннях. Так ми водимо за ніс самих себе. І вводимо в оману оточуючих.

Запишіть ідею від початку до кінця мовою, що зрозуміє дитина. Таким чином ви зможете і навіть змусите себе глибше вникнути в досліджуваний предмет і спростіть зв’язку між ідеями. Складні моменти ви зможете зрозуміти на іншому рівні.

Крок другий. Повторіть пройдене

Перший крок виявить прогалини в знаннях: пропущені елементи, незрозумілі терміни, заплутані пояснення. Ви досягли меж власних знань. Це хороший знак. Компетенція — це розуміння ліміту своїх можливостей.

Тут починається навчання. Ви зрозуміли, на якому моменті застрягли. Поверніться до вихідного матеріалу і повторюйте його до тих пір, поки не зможете пояснити проблему в базових термінах.

Визначення меж пізнання позбавляє від можливих помилок і підвищує шанси на успіх в застосуванні знань.

Крок третій. Організуйте і спростіть

Тепер у вас в руках цілий конспект. Перевірте, щоб ви ніде не сповзли на жаргонні слівця або складні терміни. Не ускладнюйте структуру. Бажано використовувати тези.

Прочитайте нотатки вголос. Якщо пояснення не надто прості або не звучать переконливо, потрібно попрацювати над розумінням в цій області. Можна повернутися до пункту першого і заглибитися в складне місце.

Крок четвертий. Передайте інформацію

Щоб остаточно переконатися у власних знаннях, перевірте їх на кому-небудь. Наприклад, на тій ж восьмирічній дитині. Коли ви досконально вивчили питання, вас не утруднить передати знання іншій людині. Восьмирічка все зрозуміла? Вітаємо, ви оволоділи темою.

Прості кроки допоможуть швидко і безболісно навчитися новому в будь-якому віці. Що ви думаєте з цього приводу? Діліться у коментарях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *