Технології

Google посилює вимоги до безпеки Android-додатків

Google

Компанія переконана, що розробники зобов’язані вести чесну гру і не влаштовувати стеження за конкурентами і самими користувачами. За запевненням представників Google, найближчим часом Android отримає функцію блокування запитів від додатків, які хочуть з’ясувати, що встановлено на смартфоні.

Подібне обмеження набуде чинності вже 5 травня цього року. Незалежно від того, скільки додатків встановлено на пристрої користувача, Google вважає цю інформацію конфіденційною. Вона відображає реальні переваги конкретної людини і може використовуватися як в рекламних, так і в шпигунських цілях.

Читайте також:  В захищеному месенджері Signal можна буде розплатитися криптовалютою

У планах розробників “зеленого робота” обмежити доступ до дозволу QUERY_ALL_PACKAGES, за допомогою якого здійснюється пошук всіх встановлених додатків на пристрої.

Таку можливість залишать лише для декількох категорій програм на зразок додатків пошуку пристроїв, файлових менеджерів і веб-браузерів.

Також Google не виключає, що може надавати тимчасовий доступ до QUERY_ALL_PACKAGES для фінансових або банківських додатків, які таким чином зможуть перевірити, чи є на пристрої шкідливі програми.

Важливо, що нові правила діють тільки для додатків, створених під Android 11 + з використанням API 30+.