Авто

Подивіться на першу в світі електричну пожежну машину

Пожежна машина Rosenbauer

Пожежні міста Тусон, штат Арізона, провели випробування першої в світі пожежної машини з електричною тягою. Автомобіль, схожий на футуристичний автобус, розробила австрійська фірма Rosenbauer, яка спеціалізується на протипожежній техніці.

Пожежна машина оснащена шестициліндровим дизельним двигуном, який грає роль генератора для акумуляторної батареї, доступної в двох варіантах ємності – 50 і 100 кіловат-годин. Вона живить два електромотори Volvo, встановлених по одному на кожній осі.

“Дизель” розвиває 276 кінських сил, а сукупна потужність електричних моторів досягає 497 сил і 50 000 Нм крутного моменту. Зарядити акумулятор можна від станції на 150 кіловат: в такому випадку вистачить години, щоб поповнити запас енергії від 50 до 80 відсотків.

Читайте також:  В Україні посилять боротьбу проти нелегального обігу пального

Технічно машина Rosenbauer не є повністю електричною, але для неї передбачили режим EV Mode. У ньому дизельний мотор відключається, а електродвигуни використовують вже наявний заряд батареї.

Електромобіль довелося випробувати американським пожежникам, які показали випробування на відео. Незважаючи на те, що незвичайна машина коштує недешево – близько одного мільйона доларів – її вже використовують в Дубаї, Амстердамі та Берліні, відзначає Carscoops. Для порівняння, Ціна звичайного пожежного автомобіля становить близько 700 000 доларів.

Джерело: azfamily powered by 3TV & CBS5AZ / YouTube, Carscoops