Економіка

Глава Мінфіну: Без МВФ вже некомфортно

Сергій Марченко

Україна не має можливості отримувати доходи з інших джерел. І домовитися з МВФ було б легше, якби зустрічі проходили офлайн.

Міністр фінансів України Сергій Марченко розповів про продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і про те, що потрібно від України, щоб досягти прогресу. Про це глава Мінфіну сказав в інтерв’ю виданню Liga.net.

Перш за все, за словами міністра, для України важливими є ринки електрики і газу, а також антикорупційна політика і судова реформа.

Читайте також:  Резерви України зросли на мільярд доларів

“У частині компетенції Мінфіну є дискусії щодо бюджетного балансу на 2022-2023 роки: МВФ бачить необхідність зниження дефіциту до 3,5% ВВП, ми хотіли б пом’якшити цей рух, адже щороку скорочувати дефіцит бюджету на 2% – це політично складне завдання для будь-якого міністра фінансів”, – розповів Марченко.

Він додав, що в 2020 році Україні вдалося домовитися з фахівцями МВФ про зміну програми.

“З порядку денного пішло близько шести позицій, тобто ми зменшили кількість структурних маяків. Але таке буває вкрай рідко. Більш того, у нас виникає відкат із зобов’язаннями, виконаними в рамках попередніх програм, і в МВФ резонно поставили питання про це”, – зазначив глава фінансового відомства.

Читайте також:  Регулятор відібрав ліцензію у Донецькоблгазу

При цьому Марченко додав, що домовитися було б легше, якби зустрічі проходили офлайн. Так “донести позицію легше і швидше”.

Проте міністр додав, що Україна рухається “достатніми темпами до виконання взятих зобов’язань”.

Відповідаючи на запитання журналіста, до яких пір у країні буде більш-менш комфортно без грошей МВФ, Марченко заявив: “Нам уже некомфортно. Так було ще в минулому році. Кінець 2020-го був дуже складним, але нам вдалося узгодити параметри Бюджету-2021 і отримати макрофін від ЄС. Для цього в листопаді ми два тижні щодня обговорювали Бюджет з нашими партнерами… У нас немає можливості отримати доходи з інших джерел. Програма МВФ – наш базовий сценарій”.