Технології

Зеленський обговорив із президентом Естонії євроінтеграцію України

Керсті Кальюлайд і Володимир Зеленський

Президенти двох країн обговорили низку важливих питань, серед яких – протидія будівництву ПП-2, євроінтеграція України і ситуація на сході України.

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову із президентом Естонії Керсті Кальюлайд, під час якої обговорив ситуацію на Донбасі, євроатлантичні устремління України і участь у Кримській платформі. Про це, повідомляє прес-служба Офісу Президента.

Відзначається, що Зеленський ознайомив Керсті Кальюлайд із ситуацією на лінії розмежування на Донбасі і зазначив, що в останні тижні спостерігається небезпечна тенденція до збільшення кількості порушень режиму припинення вогню і кількості загиблих.

Читайте також:  Інсайдер про майбутні iPhone: камера на 48 Мп і ніякого «чубчика»

Також Володимир Зеленський наголосив на незмінності стратегічної мети України щодо набуття повноправного членства в ЄС і висловив надію на активну підтримку з боку Естонії в реалізації цього амбітного завдання.

Президент Зеленський акцентував увагу на тому, що Україна розраховує на приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО, і зазначив, що нинішній саміт Альянсу є дуже важливим у просуванні цього питання.

У свою чергу, Керсті Кальюлайд зазначила, що Естонія підтримує євроатлантичні прагнення України.

Зеленський також підняв питання енергетичної безпеки, яка є складовою політики в цілому.

“Проект Північний потік-2 є загрозою для нашого регіону, викликом для Європейського континенту, перевіркою на здатність світової спільноти консолідуватися для протидії намірам Росії монополізувати енергетичний ринок у Європі. Ми повинні докласти всіх зусиль для того, щоб не допустити завершення будівництва цього проекту”, – зазначив Зеленський.

Читайте також:  В Android 12 вдалося активувати системну «Кошик»

Крім того, він нагадав, що в серпні 2021 року в рамках святкування 30-ї річниці незалежності України в Києві відбудеться масштабний захід – саміт інавгурації Кримської платформи, до участі в якому запрошені світові лідери, зокрема й президент Естонії.