Політика

ОП прокоментував розмову лідерів “Нормандії”

Офіс президента

Україна продовжує переговори з усіма країнами нормандського формату на різних рівнях, повідомили у Зеленського.

Прес-секретар президента України Юлія Мендель прокоментувала розмову лідерів нормандської четвірки – президента Франції Еммануеля Макрона, канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента РФ Володимира Путіна. Про це в середу, 31 березня, повідомляє УП.

“Ми чітко дотримуємося позиції, що жодні рішення про Україну не можуть прийматися без України. Лідери інших країн можуть згадувати і висловлювати свої позиції щодо ситуації в тому чи іншому регіоні або в тій чи іншій країні. Так само, як лідери Франції, Німеччини і РФ обговорювали широкий порядок денний, включаючи боротьбу з пандемією коронавірусу, ситуацію на Близькому Сході, відносини Євросоюзу та Росії. Серед іншого згадали і ситуацію на Донбасі. Офіс президента вважає, що було б дивно, якби війна на Донбасі випала з міжнародного порядку денного, тим більше в переговорах, де бере участь російська сторона”, – сказала Мендель.

Читайте також:  У КВУ назвали імена депутатів-прогульників

Вона зазначила, що Україна продовжує переговори з усіма країнами нормандського формату на різних рівнях, і жодні рішення без участі України щодо України не можуть і не будуть прийматися.

“У Києва склалися теплі стосунки як з Берліном, так і з Парижем, Євросоюз зарекомендував себе як надійного партнера для України і наполегливо підтримує санкції проти Росії за вторгнення на Донбас і за окупацію Криму, зазначаючи, що Росія є учасником, а не посередником у війні на Донбасі. Ця позиція дуже цінна для України. Ми будемо використовувати всі можливості і майданчики для просування до миру, що є нашою беззастережною цінністю”, – додала представник ОП.