Технології

Tesla прибрала перемикач передач. Як керувати автомобілем? [ВІДЕО]

tesla model s

Нові версії Model S і Model X позбулися підрульового перемикача передач на користь електронної системи PRND. Втім, можливість ручного керування водіям все ж залишили-правда, виглядає вона вкрай незвично.

Власник електрокара нового покоління опублікував коротку відеоінструкцію, що демонструє роботу оригінальної функції.

Згідно невеликому ролику, в лівій частині сенсорного екрану на приладовій панелі нової Tesla з’явився невеликий значок автомобіля: для початку руху його потрібно потягнути пальцем вгору, а щоб включити задню передачу — вниз.

За заявою автовиробника, це всього лише запасний варіант управління — нові електрокари автоматично перемикають передачу, грунтуючись на показаннях датчиків. Так, якщо попереду знаходиться стіна або перешкода, при натисканні на педаль гальма включається задній хід.

На запитання журналістів, наскільки практично нове рішення, Маск сказав, що особисто тестував цю функцію, і йому вона дуже сподобалася.

“Автомобіль вгадує напрямок руху в залежності від перешкод, які він бачить, контексту і навігаційної карти. Після того як Ви протягом декількох днів водите машину, не використовуючи підрульовий перемикач, повертатися назад і користуватися ним стає дуже втомлююче!” — заявив Маск.

Джерело: TheVerge