Технології

Новий Chrome стане ще швидшим і безпечнішим

Chrome

Розробники популярного браузера опублікували список особливостей “ювілейної” збірки Google Chrome 90. Ключовим нововведенням стане перехід за замовчуванням на HTTPS-з’єднання для всіх адрес. Заодно така модифікація, за запевненням Google, прискорить швидкість завантаження сайтів.

Згідно з оголошенням в офіційному блозі Chromium, нововведення буде працювати при введенні користувачем адреси сайту без вказівки префікса. Більш безпечний стандарт HTTPS, що забезпечує зашифрований двосторонній зв’язок між браузером і сайтом, зараз підтримується більшістю інтернет-ресурсів.

Читайте також:  Десктопний Apple App Store стрімко втрачає популярність у розробників

Крім того, робота протоколу прискорить час завантаження за рахунок обходу перенаправлення з HTTP на HTTPS для підтримуючих його сайтів.

Chrome 90

“HTTPS захищає користувачів, шифруючи трафік, що передається по мережі, так що конфіденційна інформація, яку користувачі вводять на веб-сайтах, не може бути перехоплена або змінена зловмисниками”, – зазначають розробники.

При відвідуванні ресурсів, які ще не підтримують HTTPS, Chrome 90 автоматично переключиться на http-з’єднання, не вимагаючи від користувача будь-яких додаткових дій. Поширення нової збірки браузера почнеться найближчим часом для десктопів і Android-пристроїв. Пізніше буде випущений і Chrome 90 для iOS.