Наука

Американські вчені довели, що 3,2 мільярда років тому Земля була водним світом

Вода

Вчені з Гарвардського університету досліджували мантію нашої планети і виявили, що в минулому вона була в чотири рази гарячішою. Це говорить про те, що вона не могла утримувати поточну кількість води в собі, а значить, ще до виникнення життя Земля була покрита лише океаном.

Ідея про те, що Земля колись була водним світом вже давно обговорюється в вченими. Щоб довести цю теорію, американські вчені вирішили вивчити мантію планети. Справа в тому, що під землею вода — це з’єднання гідроксильної групи з атомів кисню і водню. Вона зберігається в “скам’янілому” стані в двох типах вулканічного мінералу олівіну: вадслеїт і рінгвудіт.

Читайте також:  Генна терапія повернула кільком людям можливість бачити

Зібравши існуючі зразки цих мінералів, команда вчених визначила, що вадслеїт містить близько 3% води, а рінгвудит — близько 1%. Далі вчені вивчили дані попередніх робіт, які піддавали ці два мінерали інтенсивному тиску і різних температур.

Виявилося, що раніше, коли температура мантії була набагато вище, ці сполуки мали меншу здатність утримувати воду.

Планетолог Цзюньцзе Донг, один з авторів роботи, сказав: “Це говорить про те, що вода повинна була бути десь ще. Найбільш вірогідним резервуаром для цього була поверхня”.

Але оскільки планета постійно остигає, мінерали глибоко всередині мантії можуть утримувати все більше води “оголюючи” Землю.