Робота

Як підготуватися до відео співбесіди

Відеоспівбесіда

Співбесіда — стрес. Відеоспівбесіда — стрес вдвічі. На шляху до роботи мрії можуть стати проблеми із з’єднанням, фонові шуми, розмите зображення. Одинадцять порад допоможуть пройти співбесіду по Skype та справити гарне враження.

1. Заздалегідь перевірте інтернет-з’єднання

Повільний інтернет зведе нанівець саму ретельну підготовку. Ви можете бути відмінним фахівцем, але, якщо картинка і звук періодично зникають, враження про вас складеться не виграшне.

2. Підготуйте додаткове обладнання

Це можуть бути підставки під смартфон або планшет, якщо ви плануєте використовувати гаджети. Або працюють навушники, які допоможуть мінімізувати фонові шуми. Бігти за дорогими навушниками не обов’язково. Підійде гарнітура від телефону з вбудованим мікрофоном.

3. Перевірте програмне забезпечення

Заздалегідь перевірте плагіни, аудіовходи і виходи, налаштування сервісу, який ви плануєте використовувати для відеодзвінка. Якщо потрібно, заздалегідь завантажте програму або створіть акаунт для роботи. Продовжуйте натискати на кнопку Mute, перевірте налаштування відео в додатку, спробуйте поділитися екраном.

4. Підготуйте «знімальний майданчик»

Подумайте, яку позу ви приймете під час розмови. Зручно вам буде? Перевірте, що у вас на задньому фоні. Потренуйтеся дивитися прямо в камеру, щоб у співрозмовника виникло відчуття прямого зорового контакту. Якщо збираєтеся використовувати кілька моніторів, встановіть їх так, щоб співрозмовник бачив ваше обличчя, а не вухо або потилицю.

5. Використовуйте фронтальне освітлення

Одна з найпоширеніших помилок — сісти спиною до вікна.

співбесіда по скайпу

Skillcrush.com

Направте джерело світла собі прямо в обличчя.

співбесіда по скайпу

Skillcrush.com

6. Виберіть для бесіди тихе місце

В кав’ярні насправді досить шумно. Закриті в сусідній кімнаті діти можуть раптово вирватися і зіпсувати серйозну бесіду радісними криками. Тому заздалегідь знайдіть місце, де вам ніхто не перешкодить.

7. Вимкніть звукові повідомлення

Перед відео співбесідою вимкніть звук на гаджетах, в месенджерах і соціальних мережах, закрийте вкладки в браузері, якщо вони можуть раптово видати звук, і зніміть трубку домофона. Раптово прийшовший листоноша або повідомлення про оновлення можуть перервати вас в самому важливому місці.

8. Попередьте співрозмовника, що збираєтеся робити нотатки

Ми говоримо про електронні нотатки. Якщо ви збираєтеся по ходу розмови щось записувати, попередьте співрозмовника. Стукіт клавіш може викликати його справедливе здивування і навіть роздратування: можна подумати, що ви вирішили посеред розмови написати одному в чаті.

9. Зробіть тестовий дзвінок

Заздалегідь потренуйтеся дзвонити і говорити по відеозв’язку, а також натискати на потрібні кнопки під час розмови. Це особливо корисно, якщо у вас немає досвіду в відеодзвінках. У день відеоспівбесіди також зробіть тестовий дзвінок, щоб перевірити зв’язок, звук, з’єднання і те, як ви виглядаєте на екрані. Непогано підготувати план Б: домовтеся з співрозмовником, що зв’яжетеся по телефону у випадку обриву з’єднання.

10. Одягніться

Велика спокуса провести співбесіду в домашньому одязі. Все ж краще цього не робити. Вбиратися не обов’язково, достатньо виглядати чисто і охайно.

11. Ведіть себе природно

Але не перестарайтеся. Не варто крутитися на стільці, кататися на ньому по кімнаті, періодично виходячи з кадру, або робити щось подібне. Посміхайтеся і показуйте, що розмова вам приємна. Зрештою, ви повинні показати товар, тобто себе, лицем.