Авто

Ілон Маск: Tesla закриють, якщо автомобілі помітять в шпигунстві

Tesla

Глава Tesla Ілон Маск заявив, що компанія буде закрита, якщо її автомобілі помітять у шпигунстві. Як повідомляє Reuters, так топ-менеджер відреагував на повідомлення про заборону використання автомобілів Tesla поблизу китайських військових об’єктів.

Глава Tesla Ілон Маск запевнив, що компанія дотримується всіх вимог Китаю щодо безпеки. За його словами, якщо звинувачення чиновників у шпигунстві виявляться достовірними, Tesla просто закриють.

Читайте також:  Суперліфтбек Mercedes-AMG вперше показався без камуфляжу

«У нас є величезний стимул зберігати конфіденційність будь-якої інформації. Якщо Tesla буде використовувати автомобілі для шпигунства в Китаї або де-небудь ще, нас закриють», – сказав Маск по відеозв’язку в ході засідання Форуму розвитку Китаю.

Раніше Wall Street Journal повідомив, що влада Китайської Народної Республіки угледіла в машинах Tesla загрозу національній безпеці. На їхню думку, штатні камери електрокарів можуть використовуватися для збору відео – і фотоматеріалів, а також інформації про маршрути, з метою їх передачі уряду США. Крім цього, синхронізація зі смартфонами нібито дозволяє стежити за власниками автомобілів.

Через це влада Китаю непублічно попросила співробітників ключових державних компаній не їздити на Tesla на роботу, а також не заїжджати на електрокарах в райони проживання чиновників, пов’язаних з національною безпекою. Також уряд обмежив використання Tesla на території військових комплексів і аерокосмічних компаній.

Читайте також:  GM і Ford вирішили суперечку через назву круїз-контролю

Згідно зі звітом комісії з цінних паперів і бірж США, в минулому році виручка Tesla в Китаї склала 6,66 мільярда доларів. Компанія, яка відкрила власний завод в КНР на початку 2020 року, збирається і далі нарощувати свою присутність в країні. До кінця нинішнього року на дорожні випробування випустять найдоступніший електрокар марки орієнтовна вартість якого складе 25 тисяч доларів. “Дешеву” Tesla будуть випускати в Китаї, а продавати – по всьому світу.

Джерело: Reuters, The Wall Street Journal