Таймменеджмент

Як перестати відволікатися і зосередитися на справі

Поради для тих, кому необхідно з головою піти в роботу, але постійно щось заважає.

Учені б’ють тривогу: ми розучилися концентруватися. Протягом останнього десятиліття ми піддаємося безперервній всебічній атаці, мета якої — урвати частинку нашої уваги. Сісти і спокійно попрацювати, ні на що не відволікаючись, стало майже нездійсненним завданням.

Американський вчений і письменник Кел Ньюпорт ввів в ужиток термін «глибока робота». За його думкою , глибока робота — це діяльність, що вимагає абсолютної уваги, яка змушує нас робити все, на що ми здатні, і, в свою чергу, розвиває наші навички. Чим краще ми зосереджуємося на ділі, тим вища якість нашої роботи.

Чому ми постійно відволікаємося

Повне занурення в роботу передбачає зосередженість на складних завданнях протягом тривалого періоду часу.

Але у нас є інтернет. І як тільки ми стикаємося з дійсно складним завданням, яким потрібно впритул зайнятися, тут же виникає спокуса переключитися на іншу вкладку і подивитися, чи не пропустили ми що-небудь цікаве.

Незважаючи на те, що інтернет у нас є досить давно, ми так і не виробили імунітет до його відволікаючого впливу.

Соціальні мережі та програми використовують той самий прийом, що й ігрові автомати, — варіативне підкріплення. Коли ми оновлюємо стрічку Twitter або Facebook або в сотий раз перевіряємо пошту, ми не знаємо, що отримаємо: цікаву новину, купу дурниць або взагалі нічого. Але непередбачуваність результату змушує нас оновлювати сторінку знову і знову. Поступово виробляється звичка і виникає залежність.

Як менше відволікатися

Як не відволікатися вдома і на вулиці

 • Видаліть з телефону додатки соціальних мереж. При необхідності в них можна зайти через мобільний браузер, але це незручно, а значить, ви будете робити це рідше.
 • Не беріть телефон в туалет. Смішно, зате економить багато часу.
 • Кладіть телефон подалі від ліжка. Якщо вже лягли спати, то спіть, а не перевіряйте пошту.
 • Носіть телефон не в кишені, а в сумці або рюкзаку. Так вам буде складніше його дістати.

Як не відволікатися на роботі

 • Якщо ви користуєтеся браузером Chrome, встановіть Timewarp. У ньому можна настроїти лічильник часу для вибраних сайтів і подивитися, скільки часу ви на них проводите.
 • Переключіть телефон у режим «Не турбувати» і приберіть його зі столу.
 • Відкривайте вікна в повноекранному режимі.
 • Приховати панель закладок браузера.
 • Закрийте поштовий клієнт і відкривайте його тільки в спеціально відведений на це час.
 • Слухайте класичну чи сучасну інструментальну музику.

Крім цього, є багато корисних розширень для Chrome, які можуть вам стати в нагоді. Наприклад, Inbox When Ready ховає папки вхідних, і ви можете писати лист, не відволікаючись на нову пошту. News Feed Eradicator приховує стрічку новин Facebook і підсовує замість неї мотивуючу цитату. Або Forest, який вирощує віртуальне деревце, коли ви працюєте, і безжально вбиває його, якщо ви заходите на сайти з чорного списку.

Як налаштуватися на вдумливу роботу

 • Заздалегідь складіть план роботи. Коли прийде час сісти і впритул зайнятися завданням, вам буде набагато простіше не відволікатися, слідуючи пунктам плану.
 • Проявіть інтерес до завдання. З головою поринути в цікавий і важливий проект легше і приємніше, ніж той, який вам байдужий.

За час роботи над цим матеріалом не була відкрита жодна соціальна мережа. В результаті робота над статтею зайняла на третину менше часу, ніж зазвичай.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *