Технології

Розумна підлога вміє виробляти енергію при ходьбі по ній

Розумна підлога

Команда дослідників з швейцарських університетів ETH Zurich і EMPA працює над технологією, що дозволяє істотно економити енергію. Йдеться про широке використання п’єзоелектричного ефекту, який здатний генерувати електрику за допомогою дерев’яних конструкцій.

Суть методики зводиться до механічного впливу на поверхню матеріалу, коли під дією напруги в результаті п’єзоелектричного ефекту позитивні і негативні заряди поділяються на протилежні, генеруючи таким чином невелику кількість енергії. Подібний принцип вже знайшов застосування в тротуарній плитці і на футбольних полях, що працюють за рахунок тиску, створюваного людьми, які пересуваються по поверхні.

Читайте також:  Xiaomi 12 буде помітно відрізнятися від попередника

В цьому випадку знадобилося надати такий же ефект дереву, щоб використовувати його в якості джерела енергії. Дослідники піддали деревину процесу, який називається делігніфікацією.

В результаті повинен був сформуватися схожий на губку матеріал, який можна легко стиснути, а після повернути йому первісну форму.

Розумна підлога

В одному з експериментів дерево вимочувалося у ванні з перекисом водню і оцтовою кислотою. У другому використовувався гриб Ganoderma applanatum, здатний розкладати лігін. У першому випадку вдалося отримати близько 0,63 В, що живлять невеликий датчик протягом 600 циклів. Якщо скласти 30 таких блоків, то енергії вистачить для роботи звичайного РК-дисплея. Грибок виявився куди ефективніше, забезпечивши 0,85 в. цей метод також набагато екологічніше і дешевше у виробництві.

Читайте також:  Дисплей Apple iPhone 13 вразив експертів DxOMark

Дослідники планують використовувати нову технологію при виготовленні теплих підлог, носяться датчиків і багатьох інших пристроїв.