Технології

Рекордний політ бензиново-електричного дрона [ВІДЕО]

Skyfront drone Perimeter 8

Каліфорнійський стартап Skyfront поставив новий рекорд знаходження дрона в повітрі. Двометровий безпілотник, що працює на електриці і бензині, протримався цілих 13 годин, що перевищило всі попередні показники інших подібних апаратів.

Деякі дрони у формі літаків можуть перебувати в повітрі днями, тижнями і навіть довше, пролітаючи сотні кілометрів. На відміну від них мультироторні дрони мають кращу маневреність, але не автономність.

Істотно збільшити поточні показники вдалося інженерам компанії Skyfront. Їх безпілотник Perimeter 8 протримався в повітрі 13 годин 3 хвилини і 57 секунд, подолавши відстань 330 км.

Читайте також:  В iOS 15 перестали працювати «швидкі сайти» Google. Рішення на підході

Perimeter 8 має розмір 2 х 1,9 метра і оснащений гібридною бензиново-електричною трансмісією. За словами представників Skyfront, це дозволило збільшити час польоту в 20 разів.

Вказується, що серійний варіант безпілотника має максимальну автономність без корисного навантаження більше п’яти годин з дальністю польоту 177 км, в той час як досвідчений екземпляр отримав додатковий бак для бензину, що і дозволило подвоїти цей показник.

“Це нечуваний для галузі подвиг: наш дрон залишався в повітрі протягом усього дня. Perimeter 8 зафіксував, як сонце рухається по небу, піднімається і сідає над прибережними хребтами Каліфорнії. Цей політ символізує зміну парадигми в авіації для громадської безпеки і комерційних додатків”, – стверджує Skyfront.

Читайте також:  YouTube «вбиває» одну із найстаріших функцій сервісу

Попередній рекорд належав південнокорейській компанії Metavista Inc, що створила квадрокоптер на водневих паливних елементах з автономністю 12 годин 7 хвилин і 5 секунд. На жаль, цього разу поруч не було представників Книги рекордів Гіннеса, а значить, офіційно Perimeter 8 не зміг посісти перше місце.