Технології

Ілон Маск показав найбільший ракетний прискорювач в історії [ФОТО]

Starship

Глава SpaceX опублікував у себе в Twitter першу фотографію прототипу гігантського прискорювача Super Heavy для майбутнього космічного корабля Starship. За своїми розмірами він один порівнянний з найвищими діючими ракетами.

Представлене фото було зроблено на випробувальному стенді SpaceX поблизу села Бока-Чіка в Південному Техасі, США. На ньому зображений перший прототип прискорювача Super Heavy, який буде відправляти зореліт Starship в космос. Гігантська конструкція складається з 36 металевих кілець і по суті з двох основних половин: бак з рідким киснем і бак з метаном. На знімку якраз видно місце, де ці половини з’єднуються.

Читайте також:  Дизайн Apple iPhone SE 3 показали на якісних рендерах

Super Heavy

За наявною інформацією, висота прискорювача Super Heavy з урахуванням фірмових двигунів Raptor складе 67 метрів. Для порівняння, висота всієї надважкої ракети Falcon Heavy від SpaceX з урахуванням двох ступенів і бічних прискорювачів становить 70 метрів.

Найбільшою ж великою в історії ракетою вважається триступенева “Сатурн-5”, висота якої була 110 метрів. У SpaceX є всі шанси встановити новий рекорд, адже загальна висота прискорювача Super Heavy разом з космічним кораблем Starship будуть не менше 120 метрів.

Останній прототип Starship зумів злетіти на висоту більше 10 кілометрів і успішно приземлитися на Землю, після чого раптово вибухнув. За словами Ілона Маска, вже в цьому році вони планують вивести корабель на орбіту, а до 2023-го відправитися в космос повинні Super Heavy і Starship вже в якості єдиного цілого.

Читайте також:  Десктопні чіпи Intel 12-го покоління: більше потужності за ті ж гроші

Джерело: Twitter