Авто

В Україні водії зможуть заробляти на порушниках ПДР – Геращенко

За рулем

В Україні законослухняні водії зможуть заробляти на порушниках правил дорожнього руху. За повідомлення про таких можна буде отримати відсоток від штрафу.

МВС з народними депутатами розробляє законопроєкт, який дозволить водіям стати добровільними помічниками поліцейських. Існує програмне забезпечення, яке дозволяє використовувати смартфон як відеореєстратор.

Водію треба буде поставити телефон під лобове скло авто та фіксувати ситуацію на дорозі. Про це з посиланням на заступника міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомляє “УНІАН“.

Читайте також:  Дощ знижує ефективність електронних систем безпеки автомобілів

“Якщо водій побачить, що хтось проїхав на “червоне” або скоїв ДТП і втік, або розвернувся через суцільну смугу, тобто зафіксував явні та злісні порушення ПДР, тоді водій зможе натиснути на екран, і останні 30 секунд відео надійдуть до поліції. А поліція матиме право на основі цього відео скласти адмінпротокол на порушника”, – Геращенко.

Він зазначив, що зараз роздумують над ідеєю, щоб 10% від суми штрафу отримав водій, який повідомив про порушення. Попередньо законопроєкт планується презентувати у травні 2021 року.