Невдачі

Як невдачі допомагають у досягненні успіху: поради мільярдерів

Успіх і удача — це не одне і те ж. Успіху досягає не той, кому щастить, а той, хто отримує правильні уроки з невдач.

Помиляйтеся і виймайте уроки

Найбільші падіння і найкрутіші злети дістаються найбільш успішним. Багаті люди знають, що таке крах і горезвісне «хто занадто високо літає, той низько падає».

Великі досягають висот, тому що бачать помилки і слабкості, і знають, як з ними впоратися. Я переконався, що люди, які зуміли подолати величезні труднощі, отримують більше. І такими людьми я вважаю за краще оточувати себе.

Рей Даліо (Ray Dalio), мільярдер, засновник найбільшого хедж-фонду Bridgewater Associates

Американський адвокат Чарльз Мангер (Charlie Munger), що входить в список Forbes, впевнений, що без невдач неможливо вести нормальне життя. Сенс життя якраз і полягає в тому, щоб навчитися справлятися з ними. І саме нездатність адекватно відреагувати на невдачу ламає долі.

Джордж Сорос, американський трейдер і інвестор, називає героями тих, хто здатний визнати власні помилки. Помилятися не соромно. Соромно не витягати висновки з помилок, адже вони ведуть до успіху.

Перетворіть біль в задоволення

Чому багато людей пасують перед неприємностями? Тому що так простіше і безпечніше.

Біль, який ви відчуваєте, аналізуючи невдачі, я називаю болем зростання. Він супроводжує особистісне зростання. Немає болю — немає частки.

Рей Даліо

Більшість вважає за краще здатися після декількох спроб. «Я занадто слабкий, мені це не під силу, мені важко». Але насправді боятися — це нормально. Така людська натура: нам простіше фокусуватися на короткочасному задоволенні, ніж думати про те, що принесе користь і радість в майбутньому.

Якщо щось болить, значить, йде активний процес зростання. Принаймні, зі спортом цей принцип працює. Успіх полягає в умінні ставити планку і бажання стрибнути вище голови, щоб стати сильнішими. Якщо постійно перебувати в зоні комфорту, зростання не буде, оскільки відбулася повна адаптація. Біль веде до зростання, ріст — до еволюції.

Розсовуйте кордони, здобувайте маленькі перемоги, мотивуйте себе. Потім знову розсовуйте межі його ще більше і здобувайте великі перемоги.

У це важко повірити, але мільярдери, олімпійські чемпіони, політики і силачі в цирку починають з малого.

Спробуйте поглянути на життя під іншим кутом

Уявіть, що життя — це гра. Ваша місія — обійти всі перешкоди і досягти цілей. В процесі гри ви вчитеся, отримуєте досвід і стаєте кращими.

Сприймайте перешкоди і життєві невдачі як можливість навчитися чомусь новому. Коли ви звикнете з легкістю обходити пастки долі, ви із здивуванням побачите, що можете все.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *