Політика

ЗМІ: РФ внесла пропозиції щодо нормандських зустрічей

Дмитро Козак

Російська сторона пропонує використовувати принцип ротації голів нормандських зустрічей, дізналися ЗМІ.

Заступник глави адміністрації президента Росії Дмитро Козак запропонував змінити принцип організації засідань нормандської четвірки, повідомляє ТАСС з посиланням на джерело в російській делегації.

Зазначається, що відповідний лист він направив колегам у Берлін, Київ і Париж.

За даними агентства, Козак також запропонував нормандській четвірці зафіксувати зобов’язання Києва дати письмову позицію щодо виконання мінських угод.

Як повідомляє РИА Новости, в листі відображений проект Спільних підсумків відеоконференції політичних радників і представників міністерств закордонних справ нормандського формату.

Читайте також:  В Україні вводять обмеження "жовтої" зони

Автор документа зазначає, що однією з причин відсутності будь-якого прогресу в досягненні практичних результатів “виснажливих” переговорів у нормандському форматі є неналежна їх організація.

“З огляду на рівноправність всіх учасників нормандського формату, було б доцільно використовувати при організації переговорів широко застосовується в міжнародній дипломатичній практиці принцип ротації голів для того, щоб дана функція виконувалася по черзі кожним з чотирьох учасників”, – пропонує автор.

Крім того, пропонується не пізніше 22 березня узгодити проект Спільних підсумків або представити пропозиції до нього.