Знання

7 способів читати дуже багато книг

Читати книги

Ви знаєте, що читання — ключ до успіху, яке позбавляє від стресу і покращує пам’ять. І все одно ніяк не можете знайти час на книги. Ці поради допоможуть вам.

1. Кидайте читання, якщо книга не подобається

Ви теж не хочете здаватися людиною, пасуючою перед труднощами, а тому змушуєте себе дочитувати книгу, навіть якщо вона вам не подобається? Якщо так, ви неправі. До читання такий підхід застосовувати не варто — вважає Гретхен Рубін, автор бестселера «Проект «Щастя».

Читання не повинно бути обов’язком. Кидайте читати, якщо книга вам не подобається. Тоді у вас залишиться більше часу на читання того, що приносить вам задоволення.

Гретхен Рубін

І перестаньте звинувачувати себе, якщо книга не читається.

2. Використовуйте кожну вільну хвилину

Стівен Кінг приписує читанню свій успіх в якості автора і радить всім читати по п’ять годин на день. Особливо якщо ви хочете бути письменником. Сам він не виходить з дому без книги і читає скрізь. Спробуйте і ви.

За день набігає багато вільних хвилин, які можна витратити на читання. Звичайно, не варто заглиблюватися в книгу на зустрічі з друзями. Але чому б не почитати в черзі або пробці?

3. Тримайте при собі свої плани

Як вважають дослідники , коли ми розповідаємо про свій намір досягти якоїсь великої мети, ми рідше досягаємо успіху. Сам факт того, що ми поділилися інформацією, мозок сприймає як досягнення мети, мотивація падає.

Тому, якщо ви хочете більше читати, поставте собі цю мету, може бути, навіть розпишіть необхідні кроки, але не розповідайте про це іншим.

4. Обмежте відволікаючі фактори

Якщо зазвичай відволікаєтеся на телевізор або комп’ютер, сідайте читати в іншій кімнаті, подалі від нього. Інакше всі сили ви витратите на те, щоб не включити телевізор або не зайти в інтернет, а на читання у вас вже не залишиться енергії.

Це підтверджує експеримент психолога Роя Баумейстера. Голодних випробовуваних попросили вирішити складну головоломку. Одній групі учасників дали печиво і веліли не їсти його, іншим не дали нічого. Учасники, які отримали печиво, здалися набагато раніше.

5. Читайте паперові книги

Це теж допоможе не відволікатися і не витрачати даремно силу волі. Адже, читаючи на електронних пристроях, ми часто заходимо в інтернет і закидаємо читання.

Ну і паперову книгу просто приємно тримати в руках.

6. Змініть своє ставлення до читання

Письменник Раян Холідей вважає це головною умовою для того, щоб більше читати.

Перестаньте думати про читання як про якусь справу, котру вам потрібно зробити. Читання має стати таким же природним, як дихання і харчування.

Райан Холідей

Спочатку спробуйте прочитувати за день певну кількість сторінок. З часом ви звикнете читати.

7. Шукайте списки рекомендацій

Втома від прийняття рішень цілком реальна. Щоб не витрачати сили на вибір наступної книги, переглядайте книжкові збірки. Шукайте рекомендації ваших кумирів, списки, складені авторитетними виданнями або відомими письменниками.

Звичайно, не всі можуть читати по 500 сторінок в день, як Уоррен Баффет, або по 50 книжок на рік, як Білл Гейтс. Але якщо ви послухаєтесь цих порад, в цьому році ви прочитаєте більше, ніж торік.