Технології

Браслет Facebook з нейроінтерфейсом замінить комп’ютерну мишу [ВІДЕО]

Браслет Facebook

Підрозділ Facebook Reality Labs (FRL) показав оригінальну альтернативу стандартної зв’язки з клавіатури і миші. Незвичайний браслет, що зчитує сигнали мозку прямо з зап’ястя, призначений для роботи в доповненої реальності і здатний перетворити в панель введення будь-яку поверхню.

Розроблений компанією прототип приладу використовує для своєї роботи метод електроміографії (реєстрація електричної активності м’язів). Носиться пристрій оснащений датчиками, які розпізнають і інтерпретують сигнали рухових нервів, що проходять від мозку вниз по руці до зап’ястя. Потім, перетворивши отримані дані, вони визначають навмисне рух пальців з точністю до міліметра.

Читайте також:  Творці браузерів повстали проти нової технології Google

На думку Facebook, це перший крок до більш складного і інтуїтивно зрозумілого взаємодії з комп’ютерними інтерфейсами, на які буде спиратися доповнена реальність. Перевага останньої в тому, що вона може миттєво створити для користувача ідеальний пристрій. Наприклад, віртуальну клавіатуру, яка за формою і габаритами відповідає розміру руки і використовуваному методу набору тексту.

«За допомогою нейронних інтерфейсів ми намагаємося дозволити вам керувати машиною безпосередньо, використовуючи вихідні дані периферичної нервової системи, зокрема, нерви поза мозком, які оживляють ваші руки і м’язи пальців», — говорить директор FRL Томас Рірдон.

Розробка також може стати корисною для людей з фізичними вадами. Команда FRL продемонструвала використання прототипу людиною з серйозним вродженим дефектом кінцівки, який протягом декількох хвилин за допомогою смарт-браслета керував віртуальною рукою в доповненої реальності. За словами фахівців, для спрацювання команди системі достатньо наміру поворухнути пальцем, навіть якщо він при цьому не рухається.

Читайте також:  Windows 10 навчиться запускати Android-додатки

У FRL показали два пристрої з кодовими назвами Bellowband і Tasbi. Разом вони забезпечують тактильну віддачу, яка дає відчуття натискання віртуальних кнопок або торкання різних текстур. В даний час обидва прототипи знаходяться на ранній стадії розробки, і коли вони надійдуть на ринок у вигляді готових рішень, компанія не повідомляє.

Джерело: TechRadar