Авто

BMW поділилася стратегією розвитку та розповіла про новинки

BMW

У Мюнхені пройшла щорічна підсумкова конференція BMW, на якій керівництво концерну поділилося планами та перспективами розвитку.

Про це повідомляє пресслужба виробника. У найближче десятиліття компанія буде розвивати електричний напрям, але зосереджуватися лише на ньому у Мюнхені не мають наміру.

Зокрема, концерн BMW не збираються відмовлятися від двигунів внутрішнього згоряння, чим потішить більшість своїх фанів. Відповідно до планів розвитку навіть у 2030 році на частку електрокарів припадатиме лише половина всіх продаваних машин. Тож не дивно, що компанія останнім часом активно презентує спортивні модифікації, наприклад, екстремальний BMW M5 CS.

Читайте також:  Новий Grand Cherokee позбувся пневмопідвіски і втратив в прохідності

У сучасній модельній лінійці три електромобілі – хетчбеки BMW i3 та Mini Cooper SE, а також кросовер BMW iX3. Але зовсім скоро до них додасться серійний спортседан BMW i4 та кросовер BMW iX. До 2023 році гама розшириться до 13 електромобілів, а до 2030 року компанія обіцяє, що половина модельного ряду буде повністю електричною.

Ще однією цікавою інформацією пресконференції став анонс абсолютно нового сімейства автомобілів, так званого Neue Klasse (нім. “Новий клас”). Дебют сімейства заплановано на 2025 рік.

У 60-х роках терміном Neue Klasse в компанії назвали нове сімейство середньорозмірних седанів BMW 1500/1600/1800/2000. Ці моделі заклали основу для відродження бренда у важкі для компанії повоєнні роки.

Читайте також:  Наступну BMW 7-Series оснастять новим двигуном V8

Новий “Новий клас” також повинен стати важливою віхою в історії марки. Для моделей цього сімейства буде використовуватися модульна електрична платформа, яка завдяки набору уніфікованих двигунів та батарей дасть змогу запропонувати найширшу гаму моделей, зокрема спортивних від BMW М.

Також Neue Klasse буде використовувати нові формати комунікації та цифрові технології, що дозволяють адаптувати автомобілі не тільки до призначених для користувача потреб, а й до регіональних особливостей ринку збуту. Крім того, у конструкції будуть активно використовуватися екоматеріали.

Цікаво, що серед іншого згадується, що Neue Klasse буде також запропоновано із силовим агрегатом на водневих паливних елементах.

Читайте також:  Новий Audi R8 доведеться чекати на два роки довше

Бренд Mini також очікують серйозні трансформації. У 2023 році компанія презентує спадкоємця нинішнього Mini Countryman. Автомобіль будуть виробляти на заводі у Лейпцигу як у версії з двигуном внутрішнього згоряння, так і в повністю електричному варіанті. Mini EV також буде випускатися у Китаї у співпраці з Great Wall Motor із 2023 року. Останній Mini з ДВС презентують у 2025 році, а в 2030-му всі моделі британського бренда стануть суто електричними.