Наука

Виявилося, що земна кора охолоджується з різною швидкістю

земна кора

Дослідники виявили, що одна половина Землі охолоджується швидше, ніж інша. Як виявилося, Тихоокеанські території втрачають тепло швидше, ніж половина, де розташовані Африка, Європа і Азія.

У новому дослідженні вчені з Університету Осло розділили земну кулю навпіл по 60° довготі, а не по нульовому меридіану. Далі вчені об’єднали два набори даних: кількість тепла з надр Землі і рух континентів за останні 400 мільйонів років.

В рамках аналізу першої групи даних вчені виявили, що океанічна кора є гіршим ізолятором, ніж континентальна, і в результаті цього більша частина тепла, яке втрачає Земля, розсіюється через океани.

Читайте також:  Медики випадково створили вакцину від ревматоїдного артриту

Дані про рух земної кори протягом останніх 400 мільйонів показали, що раніше Тихоокеанська половина була більш гарячою, а тепер охолоджується швидше.

До таких результатів вчені прийшли, об’єднавши кілька попередніх моделей віку морського дна і положення континентів, яке змінювалося протягом 400 мільйонів років. Ця швидкість охолодження цілком логічна, адже з часом майже вся суша (Європа, Азія, Африка) виявилася розташована на одній половині Земної кулі.