Знання

3 складові успіху Apple і Google

Apple i Google

Apple, Netflix і Google на 40% продуктивніше, ніж будь-яка середньостатистична компанія. І справа не тільки в тому, що вони залучають висококласних фахівців.

— За нашими даними, у цих компаніях 16% зоряних гравців, тоді як в решти — 15%, — говорить Майкл Менкінс, фахівець з управлінського консалтингу, партнер Bain & Company.

Різниця в тому, як організована робота цих працівників.

До десятої ранку четверга ці працівники встигають зробити більше, ніж інші роблять за тиждень, але вони не зупиняються. Ця різниця рік за роком накопичується, і через десять років компанії виробляють у 30 разів більше за інших, не збільшуючи при цьому число співробітників.

Майкл Менкінс

Правильний розподіл кращих співробітників

У середньостатистичної компанії зазвичай рівномірно розподіляють талановитих співробітників за різними посадами. А в таких компаніях, як Google і Apple, дотримуються іншої стратегії. Там обирають ключові для розвитку бізнесу посади і на 95% з них призначають висококласних фахівців. На інших позиціях зірок менше.

Менкінс наводить у приклад ситуацію в Apple і Microsoft на початку 2000-х. Apple знадобилося 600 програмістів і менше двох років на розробку, налагодження та запуск першої версії iPhone OS. А 10 000 розробникам Microsoft знадобилося більше п’яти років, щоб випустити Windows Vista. Менкінс вважає, що це пояснюється різницею в організаційних підходах.

До того ж в Apple співробітники отримували премії тільки за підсумками командної роботи. А в Microsoft система винагород ґрунтувалася на індивідуальній продуктивності співробітника. Пізніше в Microsoft відмовилися від такого методу.

Скорочення організаційної тяганини

Співробітники середньостатистичної компанії витрачають більше 25% енергії на організаційну тяганину. Особливо багато часу витрачається на управління витратами.

— У більшості компаній є витратні ліміти, звіти, перевірки, — пояснює Менкінс. — А в Netflix такого немає. Єдине правило — діяти в інтересах Netflix. Компанія каже співробітникам: «Ми виходимо з того, що ви тут не для того, щоб нажитися за рахунок компанії, і ми не будемо запроваджувати організаційні процеси, які забирають час і сили співробітників».

Коли працівникам не потрібно постійно відволікатися на організаційні питання, вони працюють продуктивніше.

Майкл Менкінс

Надихаюче керівництво

Зацікавлені співробітники на 44% продуктивніші, ніж задоволені. Але співробітник, натхненний своєю роботою, майже на 125% продуктивніше, ніж ті, хто просто задоволений. Тому компанії, яким вдається надихнути більше число співробітників, успішніші за інших.

— Талант — це ще не все, — каже Менкінс. — Одна людина не може вплинути на успіх компанії. Можна скільки завгодно переймати звички талановитих людей, але, якщо вони розходяться з тим, як у компанії влаштовані робочі процеси, нічого не вийде. У найбільш продуктивних компаніях намагаються орієнтуватися на весь колектив, а не лише на кількох талановитих гравців.

Залишити коментар