Авто

Електроседан Lucid Air першим отримає підтримку об’ємного звуку Dolby Atmos

Lucid Air Dolby Atmos

Електричний седан Lucid Air першим в галузі отримає імерсивну аудіосистему з підтримкою технології Dolby Atmos. На практиці це означає новий рівень багатовимірності і глибини за рахунок того, що звук направляється не тільки в горизонтальній площині, але і у вертикальній.

Якщо в двох словах, Dolby Atmos дозволяє вільно переміщати звукові об’єкти в тривимірному просторі. Коли в кінотеатрі Ви чуєте над собою пролітаючий літак – це “Атмос”. Технологія підтримує до 128 окремих об’єктів і для потрібного ефекту вимагає від семи до 64 колонок.

Читайте також:  Mercedes-AMG може випустити електричний кабріолет

У п’ятиметровому Lucid Air їх 21: фронтальні, задні, бічні і стельові. Динаміки входять до складу аудіосистеми Surreal Sound, яку спроектували і налаштували спеціально під “Ейр”, взявши за еталон знамениту лос-анджелеську студію звукозапису Capitol Records Studio C.

Але крім відтворення кристально чистого звуку і занурення слухача всередину багатовимірної сцени, Surreal Sound має ще ряд переваг. Наприклад, вона покращує взаємодію з численними асистуючими системами.

Lucid Air Dolby Atmos

Так, сигнал про непристебнутий ремінь в седані Lucid водій чує з боку замку, причому як спереду, так і ззаду. Спрямованість є і у попереджень системи контролю мертвих зон, і у клацань поворотників. Навіть автомобіль при запуску “оживає” не перед водієм, як зазвичай, а навколо нього, кажуть в Lucid.

Читайте також:  Mitsubishi показала гібридний Outlander PHEV нового покоління

Все це в компанії називають «построзкішшю»: мовляв, сьогодні вже недостатньо просто придумати яскравий дизайн і приправити його технологіями — до цього необхідно додати якийсь досвід взаємодії, який торкнеться всі органи чуття. Продажі елеткроседана Lucid почнуться цього року.

Спочатку на ринок вийдуть Lucid Air Grand Touring за 139 000 доларів і Dream Edition за 169 000, які без підзарядки проїжджають більше 800 кілометрів. В оснащення “Ейра” входять вісім подушок безпеки, автопілот, що використовує 32 датчика, включаючи лідар, і вигнутий OLED-дисплей діагоналлю 34 дюйма з роздільною здатністю 5k.

Джерело: The Verge