Економіка

Ритейлери вимагають комісію за обслуговування карток, “як у ЄС”

Голд карта

В Україні розмір комісійної винагороди за обслуговування платежів із пластиковими картами в рази вищий, ніж у ЄС.

Асоціація рітейлерів України звернулася до влади із пропозицією встановити розмір комісії за обслуговування платежів із пластиковими картками на європейському рівні. Як говориться в заяві АРУ, комісія має складати не більше 0,7-1%.

В Асоціації вважають, що розмір міжбанківської комісії (інтерчейндж) повинен бути максимально наближеним до розмірів, встановлених у країнах ЄС, а загальний розмір комісійної винагороди за послуги еквайрингу не повинен значно перевищувати реальний розмір вартості послуг еквайрингу в країнах ЄС і повинен становити не більше 0,7-1%. У Європі він становить 0,2-0,3%.

Читайте також:  Оператор ГТС заявив про маніпуляції Газпрому

Відзначається, що завищена вартість комісійної винагороди за послуги еквайрингу є одним з найбільш проблемних питань на ринку роздрібної торгівлі в Україні.

“Вартість комісійної винагороди за послуги еквайрингу в Україні зараз становить у середньому 2% від суми кожної безготівкової операції, здійсненої з використанням платіжного термінала. Це один з найвищих показників у Європі. За попередніми підрахунками, орієнтовна загальна сума комісії, сплаченої підприємствами роздрібної торгівлі в 2020 році, становила близько 11,9 млрд грн”, – відзначають в Асоціації.

Також там зазначають, що проблема надмірної комісії загострилася після початку пандемії.