Знання

Уроки продуктивності від Томаса Едісона

Томас Едісон

До 47 років Едісон пропрацював стільки годин, скільки звичайна людина встигає лише до 82. У цього генія є чому повчитися.

Працьовитість і завзятість

Томас Алва Едісон, американський винахідник і бізнесмен, який подарував світу понад 1 000 винаходів і отримав понад 4 000 патентів, вважається одним з найбільш продуктивних учених у світовій історії.

За свідченнями сучасників, Едісон працював в середньому по 18 годин в день і волів працювати ночами, коли, за його власними словами, «весь світ спить».

Відомий випадок, коли один з винаходів Едісона — електрична друкарська машинка — не запрацював. Разом з п’ятьма помічниками Едісон зачинився у майстерні, заявивши, що не вийде звідти до тих пір, поки не доведе своє творіння до робочого стану. Після чого пропрацював 60 годин без перерв і сну, усунув проблему в роботі машинки, а потім проспав 30 годин поспіль.

Робочі звички Томаса Едісона

Займатися чимось — не значить працювати. Метою будь-якої роботи є виробництво або досягнення результату, яким супроводжує попередній розрахунок, системність, планування, осмисленість, гідне призначення, а також праця в поті чола.

Томас Едісон

Відомий американський психолог і письменник Орисон Сует Марден в одній зі своїх книг наводить інтерв’ю, в якому великий винахідник ділиться секретами своєї продуктивності. За словами самого Едісона, в той момент він працював не так вже і багато — всього 14-15 годин на день. З восьмої ранку він працював в лабораторії, в шість вечора повертався додому «до чаю», після чого продовжував займатися дослідженнями вдома, а в 11 лягав спати. На здивоване зауваження Мардена про те, що 14-годинний робочий день — це не зовсім те, про що прийнято говорити «не так вже й багато», Едісон відповів, що до цього він протягом 15 років працював по 20 годин на добу.

Коли Едісону виповнилося 47 років, він підрахував, що якщо розділити весь час, який він присвятив роботі, на стандартні вісім годин в день, то його вік становив б 82 роки.

За словами вченого, в його роботі не було місця випадковостям, крім, мабуть, фонографа. Едісон займався тільки тими розробками, результат яких представлявся йому корисним і комерційно вигідним. Він не витрачав час на ефектні, але непотрібні іграшки, єдина цінність яких — їх інноваційність.

Вісімнадцятигодинний робочий день — чи не занадто висока ціна успіху? З точки зору Едісона, нітрохи.

Якщо вставати о сьомій і лягати в одинадцять, залишається 16 годин, протягом яких ви щось робите. Гуляєте, читаєте, пишете, роздумуєте. Різниця в тому, що більшість людей спрямовують свої зусилля на безліч різних справ, а я на одну. Кожен міг би домогтися успіху, якщо б присвячував весь свій час одній меті.

Томас Едісон

Проблема цього підходу, на думку самого винахідника, полягає в тому, що далеко не у всіх є така мета — те єдине, заради чого людина готова відмовитися від всього іншого. Успіх за версією Едісона — це продукт жорстокого, безкомпромісного застосування розумових і фізичних здібностей в одному напрямку.

Крім того, Томас Едісон скрупульозно записував і ілюстрував всі етапи своїх розробок. Після смерті вченого було знайдено 3 500 зошитів і безліч окремих записів, у сумі понад 5 мільйонів документів. Звичка педантично фіксувати на папері кожну деталь своїх робіт — ще один з найважливіших секретів успіху Едісона.

Якщо б кожен з нас робив усе, на що здатний, ми б потрясли самих себе.

Томас Едісон

Залишити коментар