Технології

Вийшов мобільний Chrome на 64 біта. Що буде з 32-розрядною версією?

Chrome

Google оновила мобільний Chrome до 64-бітної версії для Android-пристроїв. Щоб її запустити, потрібно потужний смартфон. Що робити тим, у кого апарати скромніше? І чи буде працювати 32-розрядна версія? Розбиратися.

Що зробила Google?

Google нарешті вбудувала в Chrome на Android 64-бітну версію. Від 32-бітної вона відрізняється тим, що може задіяти більше оперативної пам’яті гаджета. Це означає, що браузер буде працювати швидше і комфортніше. А ще він навчиться економніше витрачати ресурси, тому скоротиться споживання оперативки.

Читайте також:  Суддя виніс рішення у справі Apple проти Epic: переможців немає

Але є два нюанси. Щоб запрацював 64-бітний Chrome, ваш телефон повинен мати як мінімум Android 10 і 8 ГБ оперативної пам’яті. Це високі вимоги-цілий розсип пристойних смартфонів, включаючи HUAWEI P30 і Poco X3, володіє всього шістьма гігабайтами.

Як зрозуміти, яка версія Chrome у мене?

Окремо завантажити 64-бітний варіант не вийде-додаток Chrome в Google Play одне. Так що дізнатися, яка модифікація стоїть у вас, можна наступним чином. Спершу поновіть Chrome. Потім відкрийте його. В URL треба вписати ” chrome:\\”. Браузер покаже інформаційний блок. У першому ж рядку побачите версію браузера і його розрядність.

Читайте також:  Нова телеприставка Xiaomi Mi TV Stick на реальних фото

Chrome 89

Чи означає це, що 32-бітний Chrome тепер закриють?

Без паніки. Поки що ніхто не планує позбавляти Chrome підтримки 32 біт. Інший софт теж буде працювати як раніше. Однак Google ясно дає зрозуміти, що хоче перевести індустрію на сучасний стандарт.

Наприклад, з серпня 2021 року «корпорація добра» зобов’язала розробників робити 64-бітну версію для додатків — інакше програму просто не пропустять в Google Play. Також наголошується, що з 2022-го всі продуктивні SoC на основі ARM будуть підтримувати тільки 64-розрядні програми.

Це означає, що разом скасовувати 32-бітний софт поки не збираються. Google розуміє, що той же Chrome в 64-розрядному варіанті просто не запуститься на переважній більшості смартфонів. Але з часом актуальний стандарт все ж витіснить Старий.

Читайте також:  Названо найгірші паролі 2021-го для захисту свого акаунта

Щось схоже відбувалося п’ять років тому, коли від 32-бітної системи відмовлялася Apple. У 2015-му компанія змусила авторів програм робити 64-розрядний софт. А починаючи з iOS 11 просто заборонила використовувати 32-бітові додатки зовсім — якщо розробник не оновлював «апп», то той не запускався.

Apple витратила кілька років на безболісний і безшовний перехід. Швидше за все, у Google піде приблизно стільки ж часу.