Технології

Facebook, Instagram і YouTube увійшли в топ «шпигунських» iOS-додатків

instagram twitter

Аналітична компанія pCloud детально вивчила політику конфіденційності додатків в App Store. Експерти склали «антирейтинг програм для iOS за відсотком зібраних особистих даних, а також за їх обсягом, переданим третім особам.

pCloud

Згідно з дослідженням, найбільше розробників додатків цікавлять історія веб-серфінгу, місце розташування, контактні дані, вік і рівень фізичної підготовки користувачів. При цьому в середньому 52% цих та інших даних передаються третім особам для подальшого показу контекстної реклами. Instagram, Facebook і LinkedIn, а також потоковий сервіс YouTube, який відправляє партнерам 42% зібраної інформації. Китайський TikTok з показником 36% зайняв 12-е місце в списку.

Читайте також:  Двоногий робот навчився літати і тримати рівновагу [ВІДЕО]

За підрахунками експертів, 80% програм вивчають “особисті справи” користувачів для просування власних продуктів як в додатку, так і за його межами. Наприклад, знаючи дату народження власника гаджета, рекламодавець показує йому свої пропозиції незадовго до тематичної події.

pCloud

Компанія також назвала програми, які збирають і передають найменший обсяг особистих даних, або не діляться ними взагалі. У “білому списку” відзначилися Skype, Telegram, Clubhouse, Netflix, Microsoft Teams, Signal, Shazam і Google Classroom. Ознайомитися з повною версією рейтингу можна на сайті аналітичної компанії.