Авто

Відео: Tesla з новим автопілотом пересувається вночі по жвавих вулицях

Tesla

У мережі опублікували відеоролик, в якому продемонстровано в роботі нове покоління автопілота Tesla FSD Beta. На опублікованих кадрах електрокар протягом двох хвилин пересувається по нічному місту, зустрічаючи на своєму шляху пішоходів, зустрічних учасників руху і навіть неправильно припарковані автомобілі.

Ілон Маск вже не раз заявляв, що є противником лідарів в системах автономного управління автомобілями. Глава Tesla робить ставку на технології машинного зору, які здатні орієнтуватися навіть в місцях, не охоплених цифровими картами. Зараз електрокари “Тесла” розпізнають об’єкти на дорозі за допомогою бортових камер, а також ультразвукових датчиків різного радіусу дії. Однак зараз американська корпорація проводить випробування нового покоління автопілота під назвою FSD (Full self driving), який може стати проривом на шляху впровадження систем штучного інтелекту, здатних працювати в реальному світі.

Читайте також:  Genesis очолив рейтинг найбільш високотехнологічних автомобільних марок

Робота саме цієї системи і показана в опублікованому відео. На представлених кадрах Tesla в автоматичному режимі пересувається по жвавому нічному місту, перетинає нерегульовані перехрестя, а також пропускає інших учасників руху. На шляху електрокара з’являються перебігають дорогу пішоходи і навіть припарковані в кілька рядів машини на «аварійках». У найскладніші моменти водій все ж підстраховує електромобіль, проте більшу частину шляху “Тесла” долає самостійно.

Паралельно руху на мультимедійному екрані Tesla відображається робота нової системи автопілота. На дисплеї можна розглянути, як бортова Електроніка електромобіля орієнтується в просторі і класифікує учасників руху. У тестуванні нової системи автономного водіння FSD задіяно близько двох тисяч власників електрокарів. За словами Ілона Маска, в процесі проходять випробувань не сталося жодної аварії.

На початку березня компанія Honda представила новий комплекс систем безпеки Honda Sensing Elite, в який увійшов автопілот третього рівня Traffic jam Pilo. Першим автомобілем, оснащеним системою, що дозволяє прибрати руки з рульового колеса, став бізнес-седан Legend Hybrid EX.

Джерело: WholeMarsBlog / Twitter