Авто

В автомобілях Jaguar і Land Rover з’явиться система очищення повітря із захистом від коронавірусу

Jaguar Land Rover

Компанія Jaguar Land Rover поділилася подробицями про нову систему очищення повітря, яка в майбутньому з’явиться на серійних автомобілях. В ході випробувань було встановлено, що технологія перешкоджає поширенню в салоні 97 відсотків вірусів і бактерій і захищає від коронавірусу SARS-CoV-2, рознощика інфекції COVID-19.

У прототипі системи опалення, вентиляції та кондиціонування (HVAC) застосовується технологія Panasonic nanoe: вона нейтралізує дію шкідливих частинок, що дозволить поліпшити якість повітря. В ході 30-хвилинного лабораторного тесту з використанням герметичної камери, розробленої для імітації вентиляції салону автомобіля в режимі рециркуляції, вдалося придушити поширення 97 відсотків знаходяться в замкнутому просторі вірусів і бактерій.

Читайте також:  Porsche Taycan перетвориться в купе і кабріолет

Міжнародна організація Texcell, що спеціалізується на вірусному тестуванні та імунопрофілюванні, провела двогодинне лабораторне випробування нової системи очищення повітря Jaguar Land Rover. З’ясувалося, що система ефективно бореться з поширенням COVID-19: виявлено інгібування понад 99,995 відсотка вірусу.

Стверджується, що нова технологія вдесятеро ефективніша за попередню. «Для активного очищення повітря використовується висока напруга для створення трильйонів гідроксильних (OH) радикалів, укладених в наномолекули води, – пояснили в компанії. – Oh-радикали денатурують білки вірусів і бактерій, допомагаючи придушити їх зростання. Таким же способом гідроксильні радикали нейтралізують дії алергенів, дезодоруючи повітря в салоні і створюючи більш чисте середовище».

Читайте також:  Chevrolet анонсував випуск першого електричного пікапа

В даний час в електрокарі Jaguar I-Pace і позашляховиках лінійки Land Rover (Discovery і Range Rover Evoque) використовується технологія попереднього покоління і система фільтрації PM2,5 (бореться з дрібнодисперсними частинками розміром до 2,5 мікрометра). Також доступна інноваційна функція попереднього кондиціонування, яку можна запустити віддалено. Терміни впровадження Системи очищення повітря нового покоління автовиробник поки не називає.

Джерело: Jaguar Land Rover