Політика

В Укроборонпромі не знають про торгівлю зброєю з РФ

укроборонпром

Підприємства держконцерну не торгують із Росією з 2014 року. Про який експорт кажуть у SIPRI, в Укроборонпромі не знають.

Українські підприємства концерну Укроборонпром з 2014 року не ведуть торгівлю озброєннями з Росією. Про це йдеться в заяві концерну після звіту Стокгольмського інституту досліджень проблем миру (SIPRI), згідно з яким Росія увійшла в трійку найбільших імпортерів українського озброєння в період 2016-2020 років.

У концерні нагадують, що РНБО ухвалила рішення припинити постачання озброєння і товарів подвійного призначення в Росію 27 серпня 2014 року.

Читайте також:  Зеленський підписав указ про соцгарантії

У концерні підкреслили, що продукція підприємств Укроборонпрому становить лише частину загального експорту озброєнь України.

“SIPRI надає дані, аналіз і рекомендації, засновані на відкритих джерелах. Однак на підставі яких саме відкритих джерел інформації були сформовані показники SIPRI як за номенклатурою товарів, що експортуються, так і щодо визначення обсягу їхньої вартості, а також яка методика лежить в основі цих розрахунків – інформація відсутня”, – відзначили в Укроборонпромі.

Згідно зі звітом SIPRI, за період 2016-2020 років експорт українського озброєння здійснювався переважно в Китай (36% від загального обсягу експорту), Росію (20%) і Таїланд (17%).

Читайте також:  У ЗСУ розповіли, як використовують турецькі дрони

У цілому Україна займає 12-те місце у світі з експорту озброєння із глобальною часткою експортного ринку в 0,9%. При цьому в період 2011-2015 років український експорт озброєнь займав 2,6% глобального ринку.

Обсяг експорту озброєнь України скоротився на 68% у період 2016-2020 років у порівнянні з попереднім п’ятирічним періодом.