Технології

Telegram розмістила облігації на $ 1 000 000 000

Telegram

Компанія Telegram Group, що володіє месенджером Telegram, вперше провела розміщення доларових облігацій. Це дозволило сервісу залучити $1 мільярд: отримані кошти, на думку експертів, будуть використані для розрахунків з інвесторами блокчейн-платформи TON.

За даними видання Wall Street Journal, конвертовані доларові облігації розміщені до 2026-го під 7% річних за ціною номіналу, а перша виплата намічена на вересень 2021 року.

Згідно публікації Forbes, попит на облігації Telegram виявився високим — спочатку очікувалося, що розміщення буде збільшено до $1,5 мільярда. Мінімальний лот для участі становив $500 тисяч, а номінал одного паперу — $1000.

Читайте також:  Апгрейд пам'яті MacBook Air на M1 за допомогою паяльника [ФОТО]

Хоча організатором розміщення облігацій на позабіржовому ринку виступала сама Telegram, у компанії було кілька агентів — «ВТБ Капітал», Aton і «Альфа-Капітал».

На прохання журналістів поділитися подробицями про розміщення бондів представники всіх зазначених компаній відмовилися від коментарів. На думку експертів, інвесторів цікавила, в тому числі можливість конвертувати облігації в акції зі знижкою 10% за умови виходу компанії на IPO.

Причиною Залучення фінансів стало не тільки розвиток месенджера, а й борг Павла Дурова перед інвесторами, що вклалися в 2018 році в блокчейн-платформу Telegram Open Network (TON).

Оскільки випуск токенов був заблокований відомством з цінних паперів США, компанія зобов’язалася повернути $1,22 мільярда інвесторам і сплатити штраф у розмірі $18,5 мільйона.

Читайте також:  Слух: Sony засмутить шанувальників компактних смартфонів

Раніше сервіс повернув частину зазначеної суми, і зараз його боргові зобов’язання становлять близько 625,7 мільйона доларів США. Ці гроші компанії належить виплатити до 30 квітня 2021 року.