Авто

Kia розповіла про дизайн майбутніх автомобілів на прикладі електрокара EV6

Kia EV6

Компанія Kia розсекретила зовнішній вигляд електрокара EV6, який побудований відповідно до нової дизайн-концепції марки. Вона отримала назву Opposites United, що перекладається як «єднання протилежностей», і буде застосовуватися для майбутніх моделей Kia.

Нова концепція базується на п’яти принципах: «сміливість для природи, «радість для розуму», «сила для прогресу», «технологія для життя» і «напруга для спокою». Всі вони так чи інакше відображені в дизайні нового електрокара EV6, позашляховика, який став першою моделлю Kia на платформі Hyundai E-GMP (на ній же побудований і Hyundai Ioniq 5). Екстер’єр EV6 описують як поєднання простих і чистих ліній з рельєфними, «постійно змінюються» поверхнями.

Читайте також:  Стала відома дата прем'єри найбільш бюджетного кросовера Hyundai

Kia EV6

Фото: Kia

Крос-хетчбек EV6 розроблявся трьома дизайн-студіями Kia: в Нам’янзі (Південна Корея), Франкфурті (Німеччина) і Ірвіні (Каліфорнія, США). Одне з найбільш помітних відмінностей від сучасних моделей марки-відсутність характерного “носа тигра”, елемента, впровадженого попереднім дизайнером компанії Пітером Шрайером. EV6 і майбутні автомобілі Kia отримають “Цифрове обличчя тигра” (Digital Tiger Face), утворене малюнком ходових вогнів.

Ще одна особливість EV6-пропорції. У електрокара значна колісна база і низька лінія капота, короткий передній звис і піднята корми з світлодіодною смугою на всю ширину кузова.

Kia EV6

Фото: Kia

Салон оформлений з оглядкою на флагманський Kia K8. На передній панелі встановлений вигнутий екран, ліва половина якого відведена під цифрову панель приладів, а права – під управління мультимедійною системою. Нижче розташована панель сенсорних кнопок клімат-контролю. В цілому інтер’єр оформлений в лаконічному стилі, але з контрастними жовтими акцентами. Не обійшлося і без екоматеріалів-оббивка сидінь виготовлена з переробленого пластику.

Читайте також:  Nissan придумав, як підвищити ефективність звичайних двигунів

Технічні подробиці про Kia EV6 тримають в секреті до прем’єри, яка відбудеться до кінця березня. Очікується, що електрокар отримає задній або повний привід, електричні установки потужністю від 170 до 306 кінських сил і кілька варіантів батарей ємністю 58 або 72,6 кіловат-години. На одному заряді електрокар буде проїжджати до 480 кілометрів.

Як і у соплатформенного Ioniq 5, батарейна система EV6 зможе працювати під напругою 800 вольт: це дозволить заряджати його від 350-кіловатного терміналу за 20 хвилин.

Джерело: Kia