Технології

Робота навчили малювати фарбами, як людину

AI Painting Project

Команда японських дослідників AI Painting Project створила незвичайного робота-художника. Він вміє малювати абстрактні картини, грунтуючись не на спонтанно згенерованих образах, а орієнтуючись на запити користувачів і керуючись власними «цінностями».
Робот

Дітище вчених з відділення IBM Japan, Токійського університету і Yamaha Motors здатне генерувати справжні витвори мистецтва. Робот з легкістю звертається з полотном і фарбами, а результат залежить від побажань людей.

Це означає, що користувач може дати машині додаткові інструкції, а також вирішити, наскільки абстрактною або конкретною буде картина. Крім того, під час творчості робот враховує закладені в ньому цінності, що впливає на підсумковий результат.

Читайте також:  Intel представила новий стандарт живлення для потужних відеокарт

Наприклад, якщо його обмежити всього 30 мазками, він напише щось малозрозуміле. Якщо робот отримає в своє розпорядження 300 мазків, то можна буде розібрати навіть окремі деталі малюнка. Робот не тільки працює з аквареллю і акрилом, але і вміє змішувати фарби з водою в потрібних пропорціях.

Подивитися картини і самого робота можна на віртуальній експозиції SXSW 2021 в рамках виставки Todai to Texas. У перспективі розробники хочуть навчити свого механічного художника бачити і оцінювати свою творчість в процесі створення.

Джерело: earthryse