Технології

Користувачі вимагають 5 мільярдів доларів від Google. Справа розглянуть в суді

Google

Компанії не вдасться уникнути суду за звинуваченням у зборі даних користувачів браузера Chrome в режимі інкогніто. Незважаючи на протест пошукового гіганта, федеральний суддя має намір розглянути колективний позов на суму $5 мільярдів.

Рішення було прийнято після неодноразового підтвердження збору інформації компанією Google про сайти, що переглядаються користувачами в приватному режимі. Позов був поданий до Окружного суду США Північного округу Каліфорнії ще влітку минулого року.

“Суд приходить до висновку, що Google не повідомляла користувачів про те, що компанія бере участь в передбачуваному зборі даних, поки користувач знаходиться в режимі приватного перегляду», — написала в своєму постанові Люсі Кох, окружний суддя США в Сан-Хосе, штат Каліфорнія.

Читайте також:  Xiaomi пропонує робити фотографії відразу з декількох смартфонів

Сама компанія стверджує, що кожен раз при відкритті нової вкладки в режимі інкогніто Google попереджає користувача про можливий збір інформації. При цьому “приватний режим” лише виключає збереження історії переглядів сайтів в браузері і на локальному пристрої.

Проте від Google вимагають виплатити всім “постраждалим” від збору даних компенсацію в розмірі $5000 на людину. Дата проведення першого засідання у вказаній справі буде оголошена пізніше.