Авто

Знаменитий англійський бренд повністю переведе автомобілі на електродвигуни

П'ятидверний MINI Cooper S

Британська марка Mini, що належить концерну BMW, з 2030 року повністю припинить виробництво бензинових і дизельних моделей, залишивши у себе виключно електромобілів. Про це написав німецький журнал Spiegel і підтверджують джерела агентства Bloomberg. Повідомляється, що офіційно про перехід на електромобілі буде оголошено 17 березня.

Рішення керівництва Mini виглядає логічним на тлі плану уряду Великобританії заборонити продаж бензинових і дизельних машин з 2030 року. Відмовитися до того моменту від ДВС має намір і компанія Bentley, а Jaguar повністю перейде на електрокари вже з 2025 року.

Трансформація Mini буде поступовою. У 2025 році компанія представить двигун внутрішнього згоряння нового покоління, який стане останнім. До 2027 року більше половини всіх продаваних Mini повинні стати повністю електричними, і тільки до 2030 варіанти з ДВС знімуть з виробництва.

Читайте також:  З конвеєра головного заводу Skoda зійшов 15-мільйонний автомобіль

Зараз Mini випускають у Британії, на заводі в Оксфорді. А з 2023 року їх виробництво також почнеться в Китаї, найбільшому ринку електромобілів у світі. Поки у компанії є тільки одна електрична модель, створена на базі бензинового хетчбека, і вона не блищить видатними технічними показниками.

Відзначимо, що перехід Mini на Електропривод може зажадати відмови від багатьох традицій цієї марки. Дані Британські машини прославилися в світі саме видатним компонуванням бензинового приводу спереду, що забезпечило бюджетної моделі керованість дорого спорткара. Однак хороші електрокари зараз будують за іншими схемами, що повинно привести до зміни характеру марки.