Політика

ЗМІ з’ясували, чому Байден не дзвонить Зеленському

Джо Байден

У США вважають, що відсутність переговорів може бути пов’язано з проблемами боротьби з корупцією в Україні.

Американське видання The Washington Post вважає, що адміністрація нового президента США Джо Байдена відкладає його телефонну розмову з Володимиром Зеленським, чекаючи від президента України великих зусиль в боротьбі з корупцією, низки реформ і підтримки кримінальних звинувачень проти бізнесмена Ігоря Коломойського.

“Нова адміністрація США намагається спонукати Зеленського боротися з повальною корупцією в його власній країні, що життєво важливо для стабілізації її економіки та збереження її тендітної незалежності від Росії”, – йдеться в редакційному матеріалі The Washington Post.

Читайте також:  Вторгнення в Україну: у США пропонують нові заходи

Видання нагадує, що Міжнародний валютний фонд припинив виплати Україні за кредитною угодою на 5 мільярдів доларів.

У статті згадується про те, що в телефонній розмові з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою в лютому держсекретар США Ентоні Блинкин “наголосив на важливості збереження Україною прогресу в боротьбі з корупцією і реалізації верховенства закону і економічних реформ”.

Минулого тижня адміністрація США ввела санкції стосовно Ігоря Коломойського, “посилаючи недвозначний меседж щодо своїх очікувань”.

Видання вважає, що Зеленський “намагається відповісти Байдену”. Зокрема, згадуються санкції РНБО щодо трьох телеканалів, пов’язаних з Віктором Медведчуком, спроба провести судову реформу через парламент і кримінальні справи проти колишніх керівників Приватбанку.

Читайте також:  Вугілля на опалювальний сезон досить - Зеленський

Також наголошується, що Офіс Зеленського опублікував заяву у відповідь на санкції США, в якій говориться, що “Україна вдячна всім своїм партнерам за підтримку” в “битві з олігархами”.

Нагадаємо, що після вступу на посаду президента США Байден спілкується з лідерами іноземних держав. Переговорів з президентом України досі не було.