Технології

Нейросеть IBM розробляє нові антибіотики. Вже є результати

Штучний інтелект в медицині

Команда дослідників IBM Research представила нову методику створення антибіотиків. Складне завдання розробки ліків доручили штучному інтелекту, який не тільки генерує різні молекулярні зв’язки, але і враховує їх безпеку для людини.

З часу винаходу пеніциліну бактерії стали набагато агресивнішими, а стійкість до антибіотиків — це звичайний еволюційний процес. Вже зараз є цілий клас супербактерій, що володіють високою резистентністю.

Для їх лікування застосовують комплексну терапію, що включає ряд сильнодіючих лікарських препаратів. За словами експертів, якщо нічого не робити, то до 2050 року навіть безневинні бактерії будуть забирати 10 мільйонів життів на рік.

Читайте також:  Кількість вірусів для macOS збільшилася на 1100%

Оскільки процес створення антибіотиків вкрай складний, дослідники з IBM Research розробили ІІ, в завдання якого входить виробництво нових ліків. Ідея полягала в написанні генеративної моделі, що вивчає пептидні послідовності і функції тих чи інших молекул.

Після цього запускається механізм контрольованої вибірки Controlled Latent attribute Space Sampling (CLaSS). На цьому етапі відбувається збір даних, що створює нові послідовності пептидів, що відповідають заздалегідь заданим вимогам.

За словами вчених, важливо не тільки створити новий ефективний антибіотик, але і домогтися його повної безпеки, звівши токсичність і побічні ефекти до допустимого мінімуму. За минулі з початку експерименту 48 днів роботи системи вона згенерувала 20 можливих формул. При цьому дві з них виглядають багатообіцяюче і вже пройшли перший етап попереднього тестування на гризунах.