Технології

Створено одяг, який генерує енергію з власних фізичних зусиль і поту [ВІДЕО]

Одяг

Команда американських інженерів розробила прототип одягу на основі електричної мікромережі. Він здатний виробляти енергію за рахунок рухів і поту власника, яку можна використовувати для живлення носимої електроніки.

Розробка наноінженерів з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго включає замкнуту мережу, що забезпечує харчуванням компактну електроніку. Прототип складається з біопаливних елементів, що працюють від поту, трибоелектричних генераторів, що функціонують за рахунок тертя, і суперконденсаторів, що накопичують енергію. Все це вбудовано в одяг і не боїться прання.

Читайте також:  Слух: процесори Intel Alder Lake будуть дуже «ненажерливими»

Система створена таким чином, щоб максимально поліпшити збір корисної енергії і знизити її втрати. Так, біопаливні клітини, що поглинають енергію з поту, розташовані всередині сорочки на грудях.

Пристрої, що перетворюють руху в електрику, розташовуються на передпліччях і з боків тулуба поруч з талією і розраховані на вироблення енергії за рахунок рухів рук щодо тулуба під час ходьби або бігу. Суперконденсатори на грудях накопичують енергію від обох пристроїв, а потім використовують її для живлення підключених гаджетів.

Ключова особливість технології-безперервне вироблення енергії з того моменту, як користувач почне рухатися. Через якийсь час підключаються біопаливні елементи, що функціонують за рахунок поту. При цьому навіть після припинення руху система не зупиняється, оскільки піт продовжує використовуватися для вироблення електрики.

Читайте також:  Створено самовідновлювальний штучний біоматеріал

“Коли ви складаєте ці дві технології разом, вони компенсують недоліки один одного і діють синергетично, забезпечуючи швидкий запуск і безперервну подачу енергії”, – пояснюють дослідники.

Наноінженери запевняють, що система здатна починати роботу вдвічі швидше, ніж якщо використовувати одні тільки біопаливні елементи, а автономність і ККД виявляються втричі ефективніше трибоелектричних генераторів. В ході експерименту випробуваний 10 хвилин бігав або займався на велотренажері, а після 20 хвилин відпочивав. Незважаючи на перерви, система продовжувала весь цей час живити годинник з РК-дисплеєм.

Джерело: newatlas.com