Суспільство

Експерти розповіли про небезпеку домашніх селфі

Селфі

Роблячи фотографію на звичайний смартфон, мало хто замислюється про наслідки. Як виявилося, хакери знайшли простий спосіб вилучення конфіденційної інформації без злому аккаунта і електронної пошти.

За словами експертів з кібербезпеки з компанії Sophos, вся потрібна інформація знаходиться на наших фотографіях. Пандемія стала причиною переходу на віддалену роботу для мільйонів людей по всій планеті. Але це не означає, що колишні співробітники перестали спілкуватися, не кажучи вже про друзів і знайомих, з якими хочеться поділитися фотографією свого робочого місця.

Читайте також:  В Україні за добу рекордна кількість COVID-щеплень

Зловмисники активно використовують пристрасть до селфі у власних інтересах. Користувачі соціальних мереж охоче розповідають про своє хобі, про те, як проводять час, коли і на скільки часу йдуть на роботу і діляться безліччю іншої особистої інформації. Фотографії з дня народження, імена та прізвища співробітників і родичів, а також зображення робочого столу на комп’ютері видають навіть більше секретів, ніж потрібно для різного роду шахрайських дій.

“Аналіз зображень домашнього робочого середовища виявив відкриті поштові скриньки, електронні листи для внутрішнього використання, приватні веб-сторінки, програмне забезпечення, встановлене на комп’ютерах, і багато іншого”, — пояснюють експерти.

Читайте також:  В Україні різкий стрибок кількості хворих на COVID

Крім того, при детальному вивченні домашніх селфі зловмисники можуть виявити натяки на домашню адресу людини, а обстановка в приміщенні дозволяє дізнатися про пристрасті користувача і допомогти підібрати відповіді до секретних питань для доступу до акаунтів.

В якості рішення пропонується приховувати особисті дані за допомогою постобробки. Правда, і це не завжди допомагає. У минулому японець вистежив дівчину по відображенню в її очах на селфі.