Технології

Оновлений Chrome нарешті перестав «їсти» ОЗУ

Chrome

За запевненням представників Google, розробникам браузера вдалося істотно знизити його “апетит”. Нова версія Chrome використовує значно менше оперативної пам’яті, причому покращений алгоритм актуальний відразу для декількох платформ.

Секрет ефективності оновленого браузера полягає у використанні власного розширеного розподільника пам’яті. Так, в Chrome версії 89 для Windows економія споживання ОЗП становить 22%, на 8% знижується навантаження на залізо при рендерингу, і на 3% — використання ресурсів графічного процесора. Крім того, на 9% було покращено час відгуку браузера.

Читайте також:  Представлено розумне кільце для управління смартфоном і не тільки

Кожна відкрита вкладка тепер споживає на 20% менше оперативної пам’яті. Домогтися цього Google вдалося за рахунок «заморожування» відкритих в тлі вкладок, а також зниження навантаження від «великовагових» елементів, що знаходяться поза увагою користувача в межах однієї сторінки.

Розробники також відзначають, що істотно підвищили енергоефективність Google Chrome для комп’ютерів Mac, за рахунок чого рідше активується вбудована система охолодження MacBook, що призводить до збільшення автономності. Власників Android чекає “розігнаний” на 7,5% запуск браузера, збільшення швидкості рендеринга сторінок на 2% і оптимізоване на 5% споживання оперативної пам’яті.

Користувачів, на чиїх смартфонах не менше 8 ГБ ОЗУ, Google порадувала більш стабільною роботою браузера за рахунок підвищення швидкості завантаження на 8,5% і на 28% більш плавної прокрутки сторінок.

Читайте також:  Qualcomm Snapdragon 888 Lite знизить ціну Android-флагманів

Нарешті, Google використовувала спеціальний механізм Freeze-Dried Tabs для швидкого відтворення “легких” веб-сторінок, який передбачає фоновий рендеринг під час відкриття. Візуально таке рішення істотно прискорює рендеринг.